Witamy w PROFTEC Diesel Service.

Autoryzowanym  BOSCH Diesel Service

 

 

Specjalizujemy się w diagnostyce, naprawach i regeneracji układów wtryskowych stosowanych w silnikach diesla producentów:
Bosch, Zexel, Delphi, Denso, Siemens,VDO,  Lucas, Cummins.
Dokładamy wszelkich starań, by wykonywane przez nas procesy naprawcze były najwyższej jakości i pozwalały na długą, ekonomiczną i bezawaryjną eksploatację pojazdów.
 
Kilka zdań o historii firmy.
 

     Firma  powstała w 2001 roku w Norwegii  . Początkowo  była spółką norwesko-polską zaistniała na rynku lokalnym w branży motoryzacyjnej, zajmując się głównie diagnostyką oraz mechaniką i sprzedażą części zamiennych.  Szybki rozwój  motoryzacji spowodował zapotrzebowanie na nowy rodzaj usług, tj. mechanikę precyzyjną, naprawę i regenerację układów wtryskowych diesla. Specjalizacją firmy stała się naprawa i regeneracja podzespołów, pomp wtryskowych i wtryskiwaczy.

 

     Rok 2003- Jednym z pierwszych układów wtryskowych, który stał się naszą specjalizacją była pompa wtryskowa firmy ZEXEL o oznaczeniu VRZ4 stosowana w pojazdach marki Mitsubishi Pajero 3,2 DiD.     W tym czasie zakupiliśmy pierwsze stanowisko probiercze . 

 

     Zwiększona sprzedaż w Europie pojazdów wyposażonych w silniki diesla oraz rosnące zapotrzebowanie na usługi serwisowe, obserwacja trendów w motoryzacji spowodowały podjęcie decyzji o otworzeniu w 2007 roku „Niezależnego  Serwisu Diesla” w Polsce.  

 

     Lata 2007-2009 były okresem inwestycji i  intensywnej pracy, która to pozwoliła nam pozyskać nowych klientów oraz  zająć odpowiednio wysoką pozycję w sektorze usług branży motoryzacyjnej.

 

     Rok 2010- powstał nowy dział w firmie- wyposażenie specjalistyczne dla  warsztatów .

 

     Rok 2011- był rokiem intensywnego rozwoju działu naprawy wtryskiwaczy Common Rail i pompowtryskiwaczy oraz pomp PLD stosowanych w pojazdach ciężarowych. Zakupiliśmy kolejne stanowiska probiercze. Zrealizowaliśmy zlecenia związane z przygotowaniem  pomp zexel VRZ/4 dla teamów rajdowych.     

 

     Rok 2012- Rozpoczęto budowę nowej siedziby firmy. Nowoczesny serwis pozwoli nam również na obsługę pojazdów ciężarowych.

 

     Rok 2013- Zakończyliśmy budowę.  Nowy Diesel Serwis został otworzony w Międzyrzeczu. Zakupiliśmy najnowsze technologie firmy Bosch. 

 

     Rok 2014 - Zakup kolejnego stanowiska probierczego firmy Bosch  EPS 708 pozwolił nam skrócić czas oczekiwania na naprawę wtryskiwaczy i pomp Common Rail.

               - uruchomienie programu wymiany uszkodzonych podzespołów ECOPROF,

               - podpisaliśmy umowę autoryzacyjną z firmą BOSCH w zakresie Diesel Service,

               - otrzymaliśmy prestiżową nagrodę oraz tytuł VIP PARTNER od firmy AUTORAK,         

 

     Obecnie firma dysponuje sześcioma stanowiskami probierczymi służącymi do kontroli oraz precyzyjnej kalibracji pomp wtryskowych ,pomp jednostkowych, pompowtryskiwaczy i wtryskiwaczy różnych producentów. W procesie naprawy wtryskiwaczy Common Rail wykorzystujemy technologię „trzeciego etapu” firmy Bosch .   

     Serwis samochodowy wyposażony został w  zaawansowane technologicznie narzędzia diagnostyczne, stanowiące podstawę  profesjonalnej diagnostyki. Dział regeneracji części precyzyjnych pozwala na realizowanie zleceń nietypowych .  

 

 

                                                                                                    Zapraszam do współpracy

 

                                                                                                       Krzysztof Ćwiertnia

                                                                                                    

PROFTEC, BDS ĆWIERTNIA  66-300 Międzyrzecz ul.Kazimierza Wielkiego 67B  tel. 95 7 411 064,  796 411 064  e-mail: biuro@proftec.pl